Tolerancija? Patriotizmas?
Vasario 25 dieną, ketvirtadienį, įvyko pirmoji Lietuvos liberalaus jaunimo diskusija iš diskusijų su LLJ draugais ir partneriais ciklo. Šį kartą diskutavome su Liberalų ir centro sąjungos politikais apie tolerancijos ir patriotizmo santykį.
Diskusijos dalyviai svarstė, ką reiškia būti tolerantiškam, kaip liberalai vertina globalizacijos sukeliamą imigraciją ir jos padarinius, ar patriotizmas nubrėžia ribas tolerancijai ir kt. Paliestos buvo ir pastaruoju metu plačiai skambančios homoseksualų eitynių, tautinių mažumų temos.
Diskusijoje atsiskleidė vyresniosios ir jaunesniosios kartos dalyvių pažiūrų ir nuomonių skirtumai. Buvo išsakyta minčių, jog turėtume nesipriešinti spontaninei tvarkai, leisti procesams klostytis savaime, nes išorinė įtaka gali turėti didžiulės žalos natūraliems procesams, kiti gi teigė, jog šiuos procesus galima ir būtina kontroliuoti ar paveikti. Kalbėta ir apie tolerancijos išsigimimą, kuris neretai gilina diskriminaciją, taip pat apie tai, jog "tolerancijos" sąvoka kartais tampa ne visada kilnių tikslų įrankiu.
Apskritai diskusijoje aptarti patys įvairiausi aspektai nuo mečetės statybų Vilniuje ar deimantų šlifavimo Amsterdame iki demografinių procesų Europoje 2025-aisiais.
Kaip diskusijos pradžioje teigė Liberalų ir centro partijos pirmininkas Gintautas Babravičius, liberalams visada sunkiau diskutuoti su normatyvistais, kurių paprastai būna daugiau. Vis dėlto diskusijoje, vykusioje tarp liberalų, taip pat netrūko dinamikos bei aštrių kampų.
Diskusijoje dalyvavo buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas, vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, LiCS atsakingasis sekretorius Klemensas Rimšelis, jau minėtas LiCS pirmininkas Gintautas Babravičius bei Lietuvos liberalaus jaunimo nariai.
Nors neretai dalyvių nuomonės įvairiais klausimais išsiskirdavo, kone visi dalyvavę diskusijoje sutiko, jog patriotizmas netrukdo tolerancijai bei darniam sugyvenimui įvairialypėje visuomenėje.
Daugiau renginio akimirkų jau netrukus mūsų svetainės nuotraukų albume!
LLJ diskusijų klubas - nauja LLJ iniciatyva, vykdoma su draugais ir partneriais.
Kita artimiausia diskusija vyks su LR liberalų sąjūdžio atstovais, preliminari diskusijos data - kovo 18d.
Kviečiame aktyviai dalyvauti!
1 Komentaras
-
Komentarai
27/02/2010 16:11
komentavo: Eglė M.
Deimantų šlifavimo Antwerpen'e* :)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai





